Americano® Cortado 300 ml tumbler with grip
From
€4.62
without imprint
| Unitprice without imprint | €5.86 |
|---|---|
| Net total: | €293.00 |
| Gross total: | €348.67 |
Product number:
A34-21009001
Inventory:
Product information "Americano® Cortado 300 ml tumbler with grip"
Durable, single-walled tumbler with press-on lid and silicone grip. Tumbler has a glass-like appearance with exceptional clarity. EN12875-1 compliant, dishwasher safe, and microwave safe. Volume capacity is 300 ml. Mix and match colours to create your perfect mug. Made in the UK. Packed in a recycled PE plastic bag. BPA-free and dishwasher safe.
| Colour: | White |
|---|---|
| Brand: | Unbranded |
| Country of Origin: | UNITED KINGDOM |
| Customs Tariff Number: | 3924100090000000000000 |
| Diameter: | 87mm |
| Eco: | Yes |
| Height: | 127mm |
| Made in Europe: | Yes |
| Material: | SAN Plastic, PE Plastic, Silicone Plastic |
| OuterCartonDimension: | 36 x 40 x 53 cm |
| Outer Carton Quantity Per Carton: | 120 |
| Outer Carton Weight Gross KG: | 14.3 |
| Outer Carton Weight Net KG: | 13.58 |
| Outer carton dimensions: | 36 x 40 x 53 cm |
| Weight: | 111g |
Login