Americano® 350 ml tumbler with spill-proof lid
From
€5.18
without imprint
| Unitprice without imprint | €6.58 |
|---|---|
| Net total: | €329.00 |
| Gross total: | €391.51 |
Product number:
A34-21069517
Inventory:
Product information "Americano® 350 ml tumbler with spill-proof lid"
Double-wall insulated tumbler with a secure twist-on spill-proof lid. The lid clips closed to better prevent spillages, and is manufactured without silicone for a fully recyclable mug. Volume capacity is 350 ml. Mug is fully recyclable. You can mix and match colours to create your perfect mug, contact us for additional colour options. Made in the UK. Packed in a recycled PE plastic bag. BPA-free and dishwasher safe.
| Colour: | Aqua |
|---|---|
| Brand: | Unbranded |
| Country of Origin: | UNITED KINGDOM |
| Customs Tariff Number: | 3924100090000000000000 |
| Diameter: | 94mm |
| Eco: | Yes |
| Height: | 154mm |
| Made in Europe: | Yes |
| Material: | PP Plastic |
| OuterCartonDimension: | 49 x 50 x 40 cm |
| Outer Carton Quantity Per Carton: | 60 |
| Outer Carton Weight Gross KG: | 6.3 |
| Outer Carton Weight Net KG: | 5.98 |
| Outer carton dimensions: | 49 x 50 x 40 cm |
| Weight: | 116g |
Login