Americano® 350 ml insulated tumbler
From
€5.26
without imprint
| Unitprice without imprint | €6.66 |
|---|---|
| Net total: | €6.66 |
| Gross total: | €7.93 |
Product number:
A34-22000198
Inventory:
Product information "Americano® 350 ml insulated tumbler"
Double-wall insulated tumbler with a capacity of 350 ml and a secure screw-fix lid. The mug is fully recyclable and packed in a recycled PE plastic bag. Made in the UK.
| Colour: | Blue, White |
|---|---|
| Brand: | Unbranded |
| Country of Origin: | UNITED KINGDOM |
| Customs Tariff Number: | 3924100090000000000000 |
| Diameter: | 94mm |
| Eco: | Yes |
| Height: | 154mm |
| Length: | 154mm |
| Made in Europe: | Yes |
| Material: | PP Plastic |
| OuterCartonDimension: | 37 x 53 x 41 cm |
| Outer Carton Quantity Per Carton: | 100 |
| Outer Carton Weight Gross KG: | 12 |
| Outer Carton Weight Net KG: | 11.4 |
| Outer carton dimensions: | 37 x 53 x 41 cm |
| Packaging Information: | biodegradable individual polybag () |
| Weight: | 115g |
Login