Americano® 350 ml insulated tumbler with grip
From
€5.54
without imprint
| Unitprice without imprint | €7.02 |
|---|---|
| Net total: | €7.02 |
| Gross total: | €8.35 |
Product number:
A34-22000221
Inventory:
Product information "Americano® 350 ml insulated tumbler with grip"
Double-wall insulated tumbler with a capacity of 350 ml. The mug has a secure screw-fix lid and a silicone grip. The mug is fully recyclable and packed in a recycled PE plastic bag. Made in the UK.
| Colour: | Red, White |
|---|---|
| Brand: | Unbranded |
| Country of Origin: | UNITED KINGDOM |
| Customs Tariff Number: | 3924100090000000000000 |
| Diameter: | 95mm |
| Eco: | Yes |
| Height: | 155mm |
| Made in Europe: | Yes |
| Material: | PP Plastic, Silicone Plastic |
| OuterCartonDimension: | 36 x 55 x 45 cm |
| Outer Carton Quantity Per Carton: | 100 |
| Outer Carton Weight Gross KG: | 15 |
| Outer Carton Weight Net KG: | 14.25 |
| Outer carton dimensions: | 36 x 55 x 45 cm |
| Packaging Information: | biodegradable individual polybag () |
| Weight: | 130g |
Login