Americano® 350 ml insulated tumbler with grip
From
€4.26
without imprint
| Unitprice without imprint | €5.42 |
|---|---|
| Net total: | €271.00 |
| Gross total: | €322.49 |
Product number:
A34-21000208
Inventory:
Product information "Americano® 350 ml insulated tumbler with grip"
Double-wall insulated tumbler with twist-on lid and silicone grip. Volume capacity is 350 ml. Mix and match colours to create your perfect mug. Made in the UK. Packed in a recycled PE plastic bag. BPA-free and dishwasher safe.
| Colour: | White, Black |
|---|---|
| Brand: | Unbranded |
| Country of Origin: | UNITED KINGDOM |
| Customs Tariff Number: | 3924100090000000000000 |
| Diameter: | 94mm |
| Eco: | Yes |
| Height: | 154mm |
| Made in Europe: | Yes |
| Material: | PP Plastic, Silicone Plastic |
| OuterCartonDimension: | 36 x 40 x 53 cm |
| Outer Carton Quantity Per Carton: | 60 |
| Outer Carton Weight Gross KG: | 8 |
| Outer Carton Weight Net KG: | 7.6 |
| Outer carton dimensions: | 36 x 40 x 53 cm |
| Weight: | 138g |
Login