America women's padded parka jacket
From
€31.50
without imprint
| Unitprice without imprint | €32.46 |
|---|---|
| Net total: | €32.46 |
| Gross total: | €38.63 |
Product number:
A34-R50731I5
Inventory:
Product information "America women's padded parka jacket"
Waterproof padded parka jacket for women. Slim-fit. High collar with folded and removable hood with hook & loop closure. Matching central zipper with flap. Side pockets with zipper and fixed flap. Interior pocket with hook & loop closure. Adjustable cuffs with hook & loop belt loop. Interior access for reinforcements on the back and left chest.
| Colour: | Dark Sand |
|---|---|
| Size: | 2XL |
| Brand: | Roly |
| Country of Origin: | MYANMAR |
| Customs Tariff Number: | 6202401011000000000000 |
| Eco: | Yes |
| Gender: | Female |
| Material: | Woven of 100% Recycled Polyester, Lining, Woven of Recycled Polyester, Padding/filling, Wo |
| OuterCartonDimension: | 38 x 38 x 38 cm |
| Outer Carton Quantity Per Carton: | 10 |
| Outer Carton Weight Gross KG: | 14 |
| Outer Carton Weight Net KG: | 13.3 |
| Outer carton dimensions: | 38 x 38 x 38 cm |
| Weight: | 850g |
Login