America men's padded parka jacket
From
€31.50
without imprint
| Unitprice without imprint | €32.46 |
|---|---|
| Net total: | €32.46 |
| Gross total: | €38.63 |
Product number:
A34-R50724I3
Inventory:
Product information "America men's padded parka jacket"
Waterproof padded parka jacket for men. High collar with folded and removable hood with hook & loop closure. Matching central zipper with flap. Side pockets with zipper and fixed flap. Interior pocket with hook & loop closure. Adjustable cuffs with hook & loop belt loop. Interior access for reinforcements on the back and left chest.
| Colour: | red |
|---|---|
| Size: | L |
| Brand: | Roly |
| Country of Origin: | MYANMAR |
| Customs Tariff Number: | 6201401011000000000000 |
| Eco: | Yes |
| Gender: | Male |
| Material: | Woven of 100% Recycled Polyester, Lining, Woven of 100% Recycled Polyester, Padding/fillin |
| OuterCartonDimension: | 42 x 42 x 42 cm |
| Outer Carton Quantity Per Carton: | 10 |
| Outer Carton Weight Gross KG: | 12 |
| Outer Carton Weight Net KG: | 11.4 |
| Outer carton dimensions: | 42 x 42 x 42 cm |
| Weight: | 910g |
Login