America kids padded parka jacket
From
€29.00
without imprint
| Unitprice without imprint | €29.90 |
|---|---|
| Net total: | €29.90 |
| Gross total: | €35.58 |
Product number:
A34-K50721RM
Inventory:
Product information "America kids padded parka jacket "
Waterproof padded parka jacket for kids. High collar with folding hood and hook & loop closure. Matching central zipper with flap. Side pockets with zipper and fixed flap. Interior pocket with hook & loop closure. Adjustable cuffs with hook & loop belt loop. Interior access for reinforcements on the back and left chest.
| Colour: | Navy |
|---|---|
| Size: | 12 |
| Brand: | Roly |
| Country of Origin: | MYANMAR |
| Customs Tariff Number: | 6201401011000000000000 |
| Eco: | Yes |
| Gender: | Children |
| Material: | Woven of Recycled Polyester, Lining, Woven of Recycled Polyester, Padding/filling, Woven o |
| OuterCartonDimension: | 55 x 37 x 30 cm |
| Outer Carton Quantity Per Carton: | 10 |
| Outer Carton Weight Gross KG: | 7 |
| Outer Carton Weight Net KG: | 6.65 |
| Outer carton dimensions: | 55 x 37 x 30 cm |
| Weight: | 520g |
Login