Amelie glass carafe and cup set with matt finish
From
€9.84
without imprint
| Unitprice without imprint | €10.78 |
|---|---|
| Net total: | €10.78 |
| Gross total: | €12.83 |
Product number:
A34-12639501
Inventory:
Product information "Amelie glass carafe and cup set with matt finish"
A sleek 850 ml glass carafe with a matching 200 ml glass cup with matt finish. Perfect for serving water, juice, or other drinks. Elegant and compact, this set looks beautiful on a dining table or desk. Made from high-quality glass for clarity and durability.
| Colour: | Transparent |
|---|---|
| Brand: | Seasons |
| Country of Origin: | PRC |
| Customs Tariff Number: | 7013420000000000000000 |
| Eco: | Yes |
| Length: | 190mm |
| Material: | Borosilicate glass |
| OuterCartonDimension: | 43 x 53 x 31 cm |
| Outer Carton Quantity Per Carton: | 20 |
| Outer Carton Weight Gross KG: | 10 |
| Outer Carton Weight Net KG: | 9.5 |
| Outer carton dimensions: | 43 x 53 x 31 cm |
| Packaging Information: | Individual gift box () |
| Weight: | 292g |
| Width: | 90mm |
Login