Amarago short sleeve men's tipping polo
From
€17.38
without imprint
| Unitprice without imprint | €19.00 |
|---|---|
| Net total: | €19.00 |
| Gross total: | €22.61 |
Product number:
A34-38108213
Inventory:
Product information "Amarago short sleeve men's tipping polo"
The Amarago short sleeve men's polo is the example of timeless style and contemporary elegance. Made from a high-quality 200 g/m² piqué knit cotton fabric, this polo offers exceptional comfort and durability. Featuring a unique tipping detail on the collar and cuffs, and the contrasting colours create a stylish and modern aesthetic, making it a standout choice for any occasion.
| Colour: | Red |
|---|---|
| Size: | L |
| Brand: | Elevate |
| Country of Origin: | BANGLADESH |
| Customs Tariff Number: | 6105100000000000000000 |
| Eco: | Yes |
| Gender: | Male |
| Material: | Piqué knit of BCI cotton, 200 g/m2 |
| OuterCartonDimension: | 58 x 39 x 28 cm |
| Outer Carton Quantity Per Carton: | 50 |
| Outer Carton Weight Gross KG: | 14 |
| Outer Carton Weight Net KG: | 13.3 |
| Outer carton dimensions: | 58 x 39 x 28 cm |
| Weight: | 260g |
Login