Aluminium torch Beth
From
€3.85
without imprint
| Unitprice without imprint | €4.75 |
|---|---|
| Net total: | €4.75 |
| Gross total: | €5.65 |
Product number:
A58-8839-001999999
Inventory:
Product information "Aluminium torch Beth"
Aluminium COB flashlight with a magnet on the bottom as well a metal pocket clip. Batteries included.
| Colour: | black |
|---|---|
| Variation: | Standard option |
| Battery Count: | 1 |
| Battery Type: | UM4-AAA-LR03 |
| Brand: | IMPRESSION |
| Certificates: | IEC 62471, D.o.C EMC/CE, EMC, PAHs, RoHS, Battery 2006/66/EC, MSDS, BSCI |
| Country of Origin: | China |
| Customs Tariff Number: | 8513100000 |
| Height: | 122mm |
| Inner Box Qty: | 50 |
| Material: | Aluminium |
| Number of pieces per pallet: | 10000 |
| OuterCartonDimension: | 28.5 x 25.5 x 32.5 cm |
| Outer Carton Quantity Per Carton: | 200 |
| Outer Carton Weight Gross KG: | 8.95 |
| Outer Carton Weight Net KG: | 8.4 |
| Outer carton dimensions: | 28.5 x 25.5 x 32.5 cm |
| Packaging Information: | Individually packed in a multi-purpose bag, Individually packed in a gift box |
| Weight: | 28g |
Login