Aluminium binoculars Tobey
From
€12.45
without imprint
| Unitprice without imprint | €15.37 |
|---|---|
| Net total: | €15.37 |
| Gross total: | €18.29 |
Product number:
A58-3786-001999999
Inventory:
Product information "Aluminium binoculars Tobey"
Aluminium and rubber binoculars (8 x 21 magnification), supplied in a black nylon pouch.
| Colour: | Black |
|---|---|
| Variation: | Standard option |
| Brand: | IMPRESSION |
| Certificates: | Cadmium, PAHs, Phthalates, AZO Dyes/Amines, Formaldehyde, UKCA |
| Country of Origin: | China |
| Customs Tariff Number: | 9005100000 |
| Height: | 26mm |
| Length: | 102mm |
| Material: | ABS, Aluminium, Plastic, Rubber |
| Number of pieces per pallet: | 2000 |
| OuterCartonDimension: | 40 x 26 x 23 cm |
| Outer Carton Quantity Per Carton: | 50 |
| Outer Carton Weight Gross KG: | 8.6 |
| Outer Carton Weight Net KG: | 8 |
| Outer carton dimensions: | 40 x 26 x 23 cm |
| Packaging Information: | Individually packed in a gift box |
| Weight: | 130g |
| Width: | 65mm |
Login