Aluminium COB flashlight Vela
From
€5.69
without imprint
| Unitprice without imprint | €7.02 |
|---|---|
| Net total: | €7.02 |
| Gross total: | €8.35 |
Product number:
A58-1267908-001999999
Inventory:
Product information "Aluminium COB flashlight Vela"
Aluminium and alloy COB flashlight with ABS casing and metal clip on the back. Features 3 light functions, zoom mode, and a black carabiner on the top side. Powered by a 500 mAh Li-ion battery with Type-C charging. Delivers 130 lumens and includes a 30 cm black cable. Push button operation. Individually packaged in a brown cardboard box.
| Colour: | black |
|---|---|
| Variation: | Standard option |
| Battery Count: | 1 |
| Battery Type: | Li-ion |
| Brand: | IMPRESSION |
| Country of Origin: | China |
| Customs Tariff Number: | 8513100000 |
| Height: | 130mm |
| Inner Box Qty: | 50 |
| Length: | 30mm |
| Material: | ABS, Alloy |
| Number of pieces per pallet: | 3000 |
| OuterCartonDimension: | 38 x 29 x 20.5 cm |
| Outer Carton Quantity Per Carton: | 100 |
| Outer Carton Weight Gross KG: | 8.8 |
| Outer Carton Weight Net KG: | 8.3 |
| Outer carton dimensions: | 38 x 29 x 20.5 cm |
| Packaging Information: | Individually packed in a gift box |
| Weight: | 62g |
| Width: | 30mm |
Login