AluSound RCS Recycled Aluminium Speaker
From
€23.95
without imprint
| Unitprice without imprint | €23.95 |
|---|---|
| Net total: | €23.95 |
| Gross total: | €28.50 |
Product number:
A24-222998
Inventory:
Product information "AluSound RCS Recycled Aluminium Speaker"
ireless Bluetooth speaker with a casing made from recycled aluminium and RPET plastic. A classic model with rounded corners. Bluetooth version 5.3. Once charged, the built-in 1200mAh lithium battery guarantees a playing time of up to 3.5 hours (at maximum volume). Wireless range up to 10 meters. Easy to operate and compatible with the most common smartphones and tablets. Output speaker: 2 x 5W. This speaker produces optimal sound. Includes USB-C/USB-C charging cable made from recycled TPE and user manual. RCS-certified. Total recycled material: 25%. Packed individually.
| Colour: | black |
|---|---|
| Battery Count: | 1 |
| Certificates: | RCS |
| Country of Origin: | CN |
| Customs Tariff Number: | 8518210000 |
| Eco: | Yes |
| Height: | 40mm |
| Length: | 130mm |
| Material: | recycled ABS;aluminium |
| Number of pieces per pallet: | 1000 |
| OuterCartonDimension: | 33,5 x 26,5 x 18,5 cm |
| Outer Carton Quantity Per Carton: | 20 |
| Production time: |
- on top (max 80 x 30 mm), digital print: Production time 10 working days after final approval - on top, individual name (max 80 x 30 mm), digital print: Production time 10 working days after final approval - on top, individual name (max 80 x 30 mm), laser engraving: Production time 8 working days after final approval - on top (max 80 x 30 mm), laser engraving: Production time 8 working days after final approval - on the leftside (max 30 x 30 mm), laser engraving: Production time 8 working days after final approval - on the rightside (max 30 x 30 mm), laser engraving: Production time 8 working days after final approval |
| Weight: | 275g |
| Width: | 70mm |
Login