Alu Opener Phone Stand GRS Recycled keyring
From
€0.36
without imprint
| Unitprice without imprint | €0.36 |
|---|---|
| Net total: | €0.36 |
| Gross total: | €0.43 |
Product number:
A24-292930
Inventory:
Product information "Alu Opener Phone Stand GRS Recycled keyring"
Lightweight opener made from 100% GRS-certified recycled aluminium, with keyring. The opener can also be used as a phone stand. The use of recycled aluminium means that fewer new raw materials are used in production. This means less energy consumption and less use of water.
| Colour: | blue |
|---|---|
| Certificates: | GRS |
| Country of Origin: | CN |
| Customs Tariff Number: | 8205510000 |
| Eco: | Yes |
| Height: | 15mm |
| Length: | 82mm |
| Material: | recycled aluminum;iron |
| Number of pieces per pallet: | 57000 |
| OuterCartonDimension: | 39 x 22,5 x 25 cm |
| Outer Carton Quantity Per Carton: | 1000 |
| Production time: | - on top (max 40 x 8 mm), laser engraving: Production time 8 working days after final approval |
| Width: | 12mm |
Login