Alu Opener GRS Recycled keyring
From
€0.42
without imprint
| Unitprice without imprint | €0.42 |
|---|---|
| Net total: | €0.42 |
| Gross total: | €0.50 |
Product number:
A24-194670
Inventory:
Product information "Alu Opener GRS Recycled keyring"
Lightweight opener made from 100% recycled aluminium, with keyring. GRS-certificated. The use of recycled aluminium means that fewer new raw materials are used in production. This means less energy consumption and less use of water.
| Colour: | Green |
|---|---|
| Certificates: | GRS |
| Country of Origin: | CN |
| Customs Tariff Number: | 8205510000 |
| Eco: | Yes |
| Height: | 8mm |
| Length: | 100mm |
| Material: | Aluminium |
| Number of pieces per pallet: | 59000 |
| OuterCartonDimension: | 50 x 23,5 x 22 cm |
| Outer Carton Quantity Per Carton: | 1000 |
| Production time: |
- on top (max 40 x 10 mm), laser engraving: Production time 8 working days after final approval - on top, individual name (max 40 x 10 mm), laser engraving: Production time 8 working days after final approval |
| Weight: | 11g |
| Width: | 22mm |
Login