Alti 630 ml RCS recycled plastic water bottle
From
€2.94
without imprint
| Unitprice without imprint | €3.22 |
|---|---|
| Net total: | €3.22 |
| Gross total: | €3.83 |
Product number:
A34-10083653
Inventory:
Product information "Alti 630 ml RCS recycled plastic water bottle "
Water bottle made from RCS certified RPET, featuring a convenient silicone carry handle. In compliance with the EFSA approved PET recycling process. Volume capacity: 630 ml.
| Colour: | Royal blue |
|---|---|
| Brand: | Unbranded |
| Country of Origin: | PRC |
| Customs Tariff Number: | 3924100090000000000000 |
| Diameter: | 66mm |
| Eco: | Yes |
| Height: | 228mm |
| Length: | 66mm |
| Material: | Recycled PP Plastic |
| OuterCartonDimension: | 45 x 45 x 25 cm |
| Outer Carton Quantity Per Carton: | 36 |
| Outer Carton Weight Gross KG: | 4 |
| Outer Carton Weight Net KG: | 3.1 |
| Outer carton dimensions: | 45 x 45 x 25 cm |
| Packaging Information: | Manual (36 / Egg crate) |
| Width: | 66mm |
Login