Althea sport towel 50x100 cm
From
€3.26
without imprint
| Unitprice without imprint | €3.44 |
|---|---|
| Net total: | €3.44 |
| Gross total: | €4.09 |
Product number:
A34-11350501
Inventory:
Product information "Althea sport towel 50x100 cm"
The Althea sport towel is made from 140 g/m² polyester, offering a quick-drying and absorbent surface, essential for wiping away sweat during intense workouts or outdoor activities. With its generous dimensions of 50 cm x 100 cm this towel offers versatility, perfect for various fitness routines and outdoor adventures.
| Colour: | White |
|---|---|
| Brand: | Unbranded |
| Country of Origin: | PRC |
| Customs Tariff Number: | 6302939000000000000000 |
| Length: | 1000mm |
| Material: | Knit of Polyester, 140 g/m2 |
| OuterCartonDimension: | 30 x 30 x 52 cm |
| Outer Carton Quantity Per Carton: | 100 |
| Outer Carton Weight Gross KG: | 8 |
| Outer Carton Weight Net KG: | 7.6 |
| Outer carton dimensions: | 30 x 30 x 52 cm |
| Weight: | 72g |
| Width: | 500mm |
Login