Althea sport towel 30x80 cm
From
€1.66
without imprint
| Unitprice without imprint | €1.78 |
|---|---|
| Net total: | €1.78 |
| Gross total: | €2.12 |
Product number:
A34-11350453
Inventory:
Product information "Althea sport towel 30x80 cm"
The Althea sport towel is made from 140 g/m² polyester, offering a quick-drying and absorbent surface, essential for wiping away sweat during intense workouts or outdoor activities. The towel measures 30 x 50 cm, providing the perfect balance between portability and functionality.
| Colour: | Royal blue |
|---|---|
| Brand: | Unbranded |
| Country of Origin: | PRC |
| Customs Tariff Number: | 6302600090000000000000 |
| Length: | 800mm |
| Material: | Knit of Polyester, 140 g/m2 |
| OuterCartonDimension: | 35 x 42 x 45 cm |
| Outer Carton Quantity Per Carton: | 300 |
| Outer Carton Weight Gross KG: | 13 |
| Outer Carton Weight Net KG: | 12.35 |
| Outer carton dimensions: | 35 x 42 x 45 cm |
| Weight: | 38g |
| Width: | 300mm |
Login