Alps 200 ml insulated mug with carabiner
From
€4.62
without imprint
| Unitprice without imprint | €5.06 |
|---|---|
| Net total: | €5.06 |
| Gross total: | €6.02 |
Product number:
A34-19538304
Inventory:
Product information "Alps 200 ml insulated mug with carabiner"
Whether while camping, glamping or on a trekking trip, the Alps 200 ml insulated mug is a great companion during any outdoor activity. The ear handle of the mug is a carabiner and thus easy to attach to almost any backpack. The stainless steel material makes the Alps mug easy to clean and highly resistant to corrosion. Thanks to the double-walled design, hot drinks stay hot a little longer than they would in a regular mug. There are several options for placing a logo, making this mug look even more striking than it already does.
| Colour: | silver |
|---|---|
| Brand: | Unbranded |
| Country of Origin: | PRC |
| Customs Tariff Number: | 7323930090000000000000 |
| Diameter: | 70mm |
| Height: | 85mm |
| Material: | Stainless Steel |
| OuterCartonDimension: | 42 x 49 x 21 cm |
| Outer Carton Quantity Per Carton: | 48 |
| Outer Carton Weight Gross KG: | 8 |
| Outer Carton Weight Net KG: | 7.6 |
| Outer carton dimensions: | 42 x 49 x 21 cm |
| Packaging Information: | Individual gift box and manual () |
| Weight: | 104g |
| Width: | 105mm |
Login