Alora 200 g/m² recycled cotton kitchen towel
From
€3.04
without imprint
| Unitprice without imprint | €3.32 |
|---|---|
| Net total: | €3.32 |
| Gross total: | €3.95 |
Product number:
A34-11332632
Inventory:
Product information "Alora 200 g/m² recycled cotton kitchen towel"
Kitchen towel crafted from 100% GRS certified 200 g/m² recycled cotton, featuring a distinctive contrasted loop. Towel size: 50 x 50 cm.
| Colour: | Brick |
|---|---|
| Brand: | Unbranded |
| Country of Origin: | India |
| Customs Tariff Number: | 6302600090000000000000 |
| Eco: | Yes |
| Length: | 500mm |
| Material: | GRS certified recycled cotton, 210 g/m2 |
| OuterCartonDimension: | 19 x 60 x 40 cm |
| Outer Carton Quantity Per Carton: | 200 |
| Outer Carton Weight Gross KG: | 15 |
| Outer Carton Weight Net KG: | 14.25 |
| Outer carton dimensions: | 19 x 60 x 40 cm |
| Weight: | 65g |
| Width: | 500mm |
Login