Alkaid 4-port recycled aluminium USB-A and Type-C hub with dual input
From
€6.90
without imprint
| Unitprice without imprint | €7.56 |
|---|---|
| Net total: | €7.56 |
| Gross total: | €9.00 |
Product number:
A34-12446981
Inventory:
Product information "Alkaid 4-port recycled aluminium USB-A and Type-C hub with dual input"
The Alkaid 4-port hub, made from recycled aluminium, is a versatile solution for your connectivity needs. With both USB-A and Type-C input connectors, it offers 1× Type-C and 3× USB-A output ports, allowing you to connect multiple devices and transfer data at speeds of up to 480 Mbps. Ideal for expanding the port options on your laptop or desktop.
| Colour: | Silver |
|---|---|
| Brand: | Unbranded |
| Country of Origin: | PRC |
| Customs Tariff Number: | 8471800000000000000000 |
| Eco: | Yes |
| Length: | 290mm |
| Material: | Recycled Aluminium |
| OuterCartonDimension: | 23 x 39 x 29 cm |
| Outer Carton Quantity Per Carton: | 200 |
| Outer Carton Weight Gross KG: | 6 |
| Outer Carton Weight Net KG: | 5.7 |
| Outer carton dimensions: | 23 x 39 x 29 cm |
| Packaging Information: | Premium Envelope (100 / Inner carton) |
| Weight: | 22g |
| Width: | 7mm |
Login