Alina 23" auto open recycled PET umbrella
From
€16.04
without imprint
| Unitprice without imprint | €17.54 |
|---|---|
| Net total: | €17.54 |
| Gross total: | €20.87 |
Product number:
A34-10940003
Inventory:
Product information "Alina 23" auto open recycled PET umbrella"
Automatic opening umbrella with a recycled PET pongee polyester canopy. Sturdy metal shaft, a high quality frame with fibreglass ribs offering flexibility in windy conditions. Together with the wooden handle, tips, and the recycled PET pongee polyester canopy it offers a more sustainable choice. Available in a wide variety of contemporary colours with an large decoration area on each of the panels.
| Colour: | Navy |
|---|---|
| Brand: | Unbranded |
| Country of Origin: | PRC |
| Customs Tariff Number: | 6601992000000000000000 |
| Diameter: | 1020mm |
| Eco: | Yes |
| Height: | 850mm |
| Material: | Recycled PET pongee polyester |
| OuterCartonDimension: | 24 x 14 x 87 cm |
| Outer Carton Quantity Per Carton: | 24 |
| Outer Carton Weight Gross KG: | 13 |
| Outer Carton Weight Net KG: | 12.35 |
| Outer carton dimensions: | 24 x 14 x 87 cm |
| Weight: | 390g |
Login