ABS trolley Alaric
From
€47.55
without imprint
| Unitprice without imprint | €58.70 |
|---|---|
| Net total: | €58.70 |
| Gross total: | €69.85 |
Product number:
A58-1198838-003999999
Inventory:
Product information "ABS trolley Alaric"
ABS trolley 20-inch with a hard-shell design, 8 caster wheels (4x2), and a three-level metal handle system. It includes a top plastic handle, a combination lock (non-TSA), and a laser engraving plate with 3M tape. The interior, lined with 210D material, has three compartments: a U-style zipper pocket, a mesh pocket, and X-style webbing with a buckle. Capacity: 30L. Individually packaged in a brown cardboard box.
| Colour: | Grey |
|---|---|
| Variation: | Standard option |
| Brand: | IMPRESSION |
| Country of Origin: | China |
| Customs Tariff Number: | 4202125000 |
| Height: | 560mm |
| Length: | 350mm |
| Material: | ABS, Aluminium, Metal, PP, Polyester 210D, TPE, Zinc alloy |
| Number of pieces per pallet: | 26 |
| OuterCartonDimension: | 36 x 22 x 57 cm |
| Outer Carton Quantity Per Carton: | 1 |
| Outer Carton Weight Net KG: | 2.67 |
| Outer carton dimensions: | 36 x 22 x 57 cm |
| Weight: | 2670g |
| Width: | 195mm |
0 of 0 reviews
Login
No reviews found. Share your insights with others.