ABS tracker Gerard
From
€4.85
without imprint
| Unitprice without imprint | €5.99 |
|---|---|
| Net total: | €5.99 |
| Gross total: | €7.13 |
Product number:
A58-7739-001999999
Inventory:
Product information "ABS tracker Gerard"
ABS tracker (incl. separate string) featuring wireless technology to track lost belongings. It can also be used as a remote selfie shutter. You can ping your exact location to relocate where you parked your car. Uses app.
| Colour: | black |
|---|---|
| Variation: | Standard option |
| Battery Count: | 1 |
| Battery Type: | Cell-CR2032 |
| Brand: | IMPRESSION |
| Certificates: | IEC 60950-1, EMC, EN 62479:2010, MSDS, PAHs, RoHS, Battery 2006/66/EC, UKCA, EN 300 328 (RED), Test Setup & EUT Photographs, D.o.C. RED, D.o.c. RED UKCA, UN38.3, BSCI |
| Country of Origin: | China |
| Customs Tariff Number: | 8531807000 |
| Height: | 37mm |
| Inner Box Qty: | 100 |
| Material: | ABS |
| Number of pieces per pallet: | 15000 |
| OuterCartonDimension: | 41 x 29.5 x 37 cm |
| Outer Carton Quantity Per Carton: | 500 |
| Outer Carton Weight Gross KG: | 14.5 |
| Outer Carton Weight Net KG: | 13.5 |
| Outer carton dimensions: | 41 x 29.5 x 37 cm |
| Packaging Information: | Individually packed in a gift box |
| Weight: | 10g |
| Width: | 7mm |
Login