ABS thermometer Roxanne
From
€2.16
without imprint
| Unitprice without imprint | €2.67 |
|---|---|
| Net total: | €2.67 |
| Gross total: | €3.18 |
Product number:
A58-6201-032999999
Inventory:
Product information "ABS thermometer Roxanne"
ABS thermometer with LCD display anda suction cup. Examines the temperature of the environment automatically six times per minute. Batteries included.
| Colour: | Silver |
|---|---|
| Variation: | Standard option |
| Battery Count: | 1 |
| Battery Type: | Cell-LR1130 |
| Brand: | IMPRESSION |
| Certificates: | PAHs, RoHS, Battery 2006/66/EC, EMC, D.o.C EMC/CE, Safety Data Sheet (SDS) |
| Country of Origin: | China |
| Customs Tariff Number: | 9025190090 |
| Height: | 17mm |
| Inner Box Qty: | 50 |
| Length: | 65mm |
| Material: | ABS, Acrylic, LCD |
| Number of pieces per pallet: | 12000 |
| OuterCartonDimension: | 28 x 20 x 34 cm |
| Outer Carton Quantity Per Carton: | 200 |
| Outer Carton Weight Gross KG: | 4.79 |
| Outer Carton Weight Net KG: | 4.4 |
| Outer carton dimensions: | 28 x 20 x 34 cm |
| Packaging Information: | Individually packed in a multi-purpose bag, Individually packed in a gift box |
| Weight: | 14g |
| Width: | 30mm |
Login