ABS text highlighter Mica
From
€0.55
without imprint
| Unitprice without imprint | €0.68 |
|---|---|
| Net total: | €0.68 |
| Gross total: | €0.81 |
Product number:
A58-8672-002999999
Inventory:
Product information "ABS text highlighter Mica"
ABS and PP highlighter with three colors.
| Colour: | white |
|---|---|
| Variation: | Standard option |
| Brand: | IMPRESSION |
| Certificates: | Safety Data Sheet (SDS), EN71-3, Cadmium, PAHs, EN71-1, Phthalates, EN71-2, BSCI |
| Country of Origin: | China |
| Customs Tariff Number: | 9608200000 |
| Height: | 10mm |
| Inner Box Qty: | 50 |
| Length: | 70mm |
| Material: | ABS, PP |
| Number of pieces per pallet: | 15000 |
| OuterCartonDimension: | 47 x 27 x 30 cm |
| Outer Carton Quantity Per Carton: | 500 |
| Outer Carton Weight Gross KG: | 10.17 |
| Outer Carton Weight Net KG: | 9 |
| Outer carton dimensions: | 47 x 27 x 30 cm |
| Packaging Information: | Individually packed in a multi-purpose bag |
| Weight: | 17g |
| Width: | 70mm |
Login