ABS tape measure Iris
From
€3.40
without imprint
| Unitprice without imprint | €4.20 |
|---|---|
| Net total: | €4.20 |
| Gross total: | €5.00 |
Product number:
A58-7899-001999999
Inventory:
Product information "ABS tape measure Iris"
ABS and steel tape measure (5 meter) with a scale in centimetres and inches, belt clip, and wrist strap.
| Colour: | black |
|---|---|
| Variation: | Standard option |
| Brand: | IMPRESSION |
| Certificates: | Cadmium, PAHs, Phthalates, EU Type of Examination (Module B), Lead |
| Country of Origin: | China |
| Customs Tariff Number: | 9017809000 |
| Height: | 75mm |
| Inner Box Qty: | 12 |
| Length: | 84mm |
| Material: | ABS, Steel, TPR |
| Number of pieces per pallet: | 2160 |
| OuterCartonDimension: | 50 x 29.5 x 18 cm |
| Outer Carton Quantity Per Carton: | 60 |
| Outer Carton Weight Gross KG: | 12.82 |
| Outer Carton Weight Net KG: | 11.76 |
| Outer carton dimensions: | 50 x 29.5 x 18 cm |
| Packaging Information: | Individually packed in a multi-purpose bag, Individually packed in a gift box |
| Weight: | 183g |
| Width: | 36mm |
Login