ABS tape measure Emmanuel
From
€3.30
without imprint
| Unitprice without imprint | €4.07 |
|---|---|
| Net total: | €4.07 |
| Gross total: | €4.84 |
Product number:
A58-3145-001999999
Inventory:
Product information "ABS tape measure Emmanuel"
Metal and rubber tape measure (5 meter) with a wrist strap and belt clip attachment. Only in centimetres.
| Colour: | black |
|---|---|
| Variation: | Standard option |
| Brand: | IMPRESSION |
| Certificates: | Material measure of length, Cadmium, PAHs, Phthalates, Nickel, Lead, BSCI |
| Country of Origin: | China |
| Customs Tariff Number: | 9017801000 |
| Height: | 72mm |
| Inner Box Qty: | 12 |
| Length: | 79mm |
| Material: | ABS, Metal, Rubber |
| Number of pieces per pallet: | 2400 |
| OuterCartonDimension: | 37 x 23 x 18 cm |
| Outer Carton Quantity Per Carton: | 48 |
| Outer Carton Weight Gross KG: | 8.5 |
| Outer Carton Weight Net KG: | 8 |
| Outer carton dimensions: | 37 x 23 x 18 cm |
| Packaging Information: | Individually packed in a multi-purpose bag, Individually packed in a gift box |
| Weight: | 169g |
| Width: | 26mm |
Login