ABS tape measure Effran
From
€2.42
without imprint
| Unitprice without imprint | €2.99 |
|---|---|
| Net total: | €2.99 |
| Gross total: | €3.56 |
Product number:
A58-3143-001999999
Inventory:
Product information "ABS tape measure Effran"
Metal and rubber tape measure (3 meter) with a wrist strap and belt clip attachment.
| Colour: | black |
|---|---|
| Variation: | Standard option |
| Brand: | IMPRESSION |
| Certificates: | Material measure of length, Cadmium, PAHs, Phthalates, Nickel, Lead, BSCI |
| Country of Origin: | China |
| Customs Tariff Number: | 9017809000 |
| Height: | 58mm |
| Inner Box Qty: | 12 |
| Length: | 65mm |
| Material: | ABS, Metal, Rubber |
| Number of pieces per pallet: | 4800 |
| OuterCartonDimension: | 40 x 20.5 x 29.5 cm |
| Outer Carton Quantity Per Carton: | 120 |
| Outer Carton Weight Gross KG: | 11.8 |
| Outer Carton Weight Net KG: | 11.04 |
| Outer carton dimensions: | 40 x 20.5 x 29.5 cm |
| Packaging Information: | Individually packed in a multi-purpose bag, Individually packed in a gift box |
| Weight: | 82g |
| Width: | 31mm |
Login