ABS tape measure Dorothy
From
€1.98
without imprint
| Unitprice without imprint | €2.44 |
|---|---|
| Net total: | €2.44 |
| Gross total: | €2.90 |
Product number:
A58-1172198-006999999
Inventory:
Product information "ABS tape measure Dorothy"
ABS tape measure with a polyester wristband. 3 meters in length. Tape made from metal (16 mm), printed with both centimeters and inches. Includes a push button with a lock. Individually packaged in a brown cardboard box.
| Colour: | yellow |
|---|---|
| Variation: | Standard option |
| Brand: | IMPRESSION |
| Country of Origin: | China |
| Customs Tariff Number: | 9017801000 |
| Height: | 30mm |
| Inner Box Qty: | 10 |
| Length: | 55mm |
| Material: | ABS |
| Number of pieces per pallet: | 3600 |
| OuterCartonDimension: | 40.5 x 28.4 x 20.3 cm |
| Outer Carton Quantity Per Carton: | 100 |
| Outer Carton Weight Gross KG: | 13.1 |
| Outer Carton Weight Net KG: | 11.5 |
| Outer carton dimensions: | 40.5 x 28.4 x 20.3 cm |
| Packaging Information: | Individually packed in a gift box |
| Weight: | 112g |
| Width: | 55mm |
Login