ABS tape measure Donald
From
€3.06
without imprint
| Unitprice without imprint | €3.78 |
|---|---|
| Net total: | €3.78 |
| Gross total: | €4.50 |
Product number:
A58-1172197-001999999
Inventory:
Product information "ABS tape measure Donald"
ABS tape measure. 5 meters in length. Tape made from metal (19 mm) printed with both centimeters and inches. Ultrasonically assembled (screwless). Includes push button with lock. Individually packaged in a brown cardboard box.
| Colour: | Black |
|---|---|
| Variation: | Standard option |
| Brand: | IMPRESSION |
| Country of Origin: | China |
| Customs Tariff Number: | 9017801000 |
| Height: | 70mm |
| Inner Box Qty: | 10 |
| Length: | 69mm |
| Material: | ABS |
| Number of pieces per pallet: | 2340 |
| OuterCartonDimension: | 26.5 x 19 x 34.5 cm |
| Outer Carton Quantity Per Carton: | 60 |
| Outer Carton Weight Gross KG: | 12.3 |
| Outer Carton Weight Net KG: | 11.3 |
| Outer carton dimensions: | 26.5 x 19 x 34.5 cm |
| Packaging Information: | Individually packed in a gift box |
| Weight: | 172g |
| Width: | 27mm |
Login