ABS tape measure Diane
From
€2.28
without imprint
| Unitprice without imprint | €2.82 |
|---|---|
| Net total: | €2.82 |
| Gross total: | €3.36 |
Product number:
A58-1172196-001999999
Inventory:
Product information "ABS tape measure Diane"
ABS tape measure. 3 meters in length. Tape made from metal (16 mm) printed with both centimeters and inches. Ultrasonically assembled (screwless). Includes push button with lock. Individually packaged in a brown cardboard box.
| Colour: | Black |
|---|---|
| Variation: | Standard option |
| Brand: | IMPRESSION |
| Country of Origin: | China |
| Customs Tariff Number: | 9017801000 |
| Height: | 56mm |
| Inner Box Qty: | 10 |
| Length: | 56mm |
| Material: | ABS |
| Number of pieces per pallet: | 4000 |
| OuterCartonDimension: | 38 x 18.5 x 30.5 cm |
| Outer Carton Quantity Per Carton: | 100 |
| Outer Carton Weight Gross KG: | 11.64 |
| Outer Carton Weight Net KG: | 11 |
| Outer carton dimensions: | 38 x 18.5 x 30.5 cm |
| Packaging Information: | Individually packed in a gift box |
| Weight: | 100g |
| Width: | 26mm |
Login