ABS tape measure Akira
From
€2.47
without imprint
| Unitprice without imprint | €3.05 |
|---|---|
| Net total: | €3.05 |
| Gross total: | €3.63 |
Product number:
A58-1350406-001999999
Inventory:
Product information "ABS tape measure Akira"
ABS tape measure with magnetic side for easy attachment to metal surfaces. Features a 16 mm wide metal tape with 3 meter length, showing both centimeters and inches. Includes a pushbutton on the topside for lock and release function and a polyester wrist strap. Packed individually in a brown carton box with illustration.
| Colour: | Black |
|---|---|
| Variation: | Standard option |
| Brand: | IMPRESSION |
| Country of Origin: | China |
| Customs Tariff Number: | 9017801000 |
| Height: | 54mm |
| Inner Box Qty: | 12 |
| Length: | 54mm |
| Material: | ABS, Metal, Polyester |
| Number of pieces per pallet: | 4320 |
| OuterCartonDimension: | 37.5 x 28.5 x 21 cm |
| Outer Carton Quantity Per Carton: | 120 |
| Outer Carton Weight Gross KG: | 14.8 |
| Outer Carton Weight Net KG: | 12 |
| Outer carton dimensions: | 37.5 x 28.5 x 21 cm |
| Packaging Information: | Individually packed in a gift box |
| Weight: | 103g |
| Width: | 25mm |
Login