ABS table tennis set Melinda
From
€13.25
without imprint
| Unitprice without imprint | €16.36 |
|---|---|
| Net total: | €16.36 |
| Gross total: | €19.47 |
Product number:
A58-839508-001999999
Inventory:
Product information "ABS table tennis set Melinda"
ABS Table tennis set. Including 2 bats, an extendable net, 3 balls. Packed in rPET pouch.
| Colour: | black |
|---|---|
| Variation: | Standard option |
| Brand: | IMPRESSION |
| Certificates: | EN71-3, Cadmium, PAHs, EN71-1, Phthalates, EN71-2, AZO Dyes/Amines, Formaldehyde, PCP |
| Country of Origin: | China |
| Customs Tariff Number: | 9506400000 |
| Height: | 5mm |
| Length: | 300mm |
| Material: | ABS, PE, PP, Poplar, rPET |
| Number of pieces per pallet: | 320 |
| OuterCartonDimension: | 62.5 x 39 x 26 cm |
| Outer Carton Quantity Per Carton: | 20 |
| Outer Carton Weight Gross KG: | 15 |
| Outer Carton Weight Net KG: | 14 |
| Outer carton dimensions: | 62.5 x 39 x 26 cm |
| Weight: | 565g |
| Width: | 220mm |
Login