ABS smart watch Dominic
From
€33.62
without imprint
| Unitprice without imprint | €33.62 |
|---|---|
| Net total: | €33.62 |
| Gross total: | €40.01 |
Product number:
A58-9415-001999999
Inventory:
Product information "ABS smart watch Dominic"
ABS and PC smart watch with TPU wristband and wireless technology. Watch has a 1,54” IPS display and is IP67 waterproof. Functions: time, steps, distance, calories, heartrate, bloodpressure, notifications, phone finder, and more. Including USB cable.
| Colour: | Black |
|---|---|
| Variation: | Standard option |
| Battery Count: | 1 |
| Battery Type: | Li-ion |
| Brand: | IMPRESSION |
| Certificates: | MSDS, Air-Safe Transport of Goods, UN38.3, Sea-Safe Transport of Goods, PAHs, RoHS, Battery 2006/66/EC, EN 300 328 (RED), EN 62368, EMC (EN 301 489-1), EN 62479:2010, Test Setup & EUT Photographs, EMC, D.o.C EMC/CE, D.o.C. RED |
| Country of Origin: | China |
| Customs Tariff Number: | 9102190000 |
| Height: | 9mm |
| Length: | 44mm |
| Material: | ABS, Polycarbonate |
| Number of pieces per pallet: | 1600 |
| OuterCartonDimension: | 37.5 x 33.5 x 40 cm |
| Outer Carton Quantity Per Carton: | 100 |
| Outer Carton Weight Gross KG: | 13.5 |
| Outer Carton Weight Net KG: | 12.5 |
| Outer carton dimensions: | 37.5 x 33.5 x 40 cm |
| Outlet: | Yes |
| Packaging Information: | Individually packed in a gift box |
| Weight: | 125g |
| Width: | 37mm |
Login