ABS safety light Ofelia
From
€2.03
without imprint
| Unitprice without imprint | €2.51 |
|---|---|
| Net total: | €2.51 |
| Gross total: | €2.99 |
Product number:
A58-7246-019999999
Inventory:
Product information "ABS safety light Ofelia"
ABS safety light with COB LED lights in both white and red. With strong magnets, the front and back are connected by a silicone strap. Batteries included.
| Colour: | lime |
|---|---|
| Variation: | Standard option |
| Battery Count: | 2 |
| Battery Type: | Cell-CR1220 |
| Brand: | IMPRESSION |
| Certificates: | PAHs, RoHS, Battery 2006/66/EC, EMC, D.o.C EMC/CE, EN 62471:2008 (LVD), MSDS, BSCI |
| Country of Origin: | China |
| Customs Tariff Number: | 8531807000 |
| Height: | 19mm |
| Inner Box Qty: | 50 |
| Length: | 73mm |
| Material: | ABS, Metal, Silicone |
| Number of pieces per pallet: | 16800 |
| OuterCartonDimension: | 35.2 x 34 x 23 cm |
| Outer Carton Quantity Per Carton: | 400 |
| Outer Carton Weight Gross KG: | 12.7 |
| Outer Carton Weight Net KG: | 12 |
| Outer carton dimensions: | 35.2 x 34 x 23 cm |
| Packaging Information: | Individually packed in a multi-purpose bag |
| Weight: | 28g |
| Width: | 29mm |
Login