ABS safety light Liam
From
€1.10
without imprint
| Unitprice without imprint | €1.36 |
|---|---|
| Net total: | €1.36 |
| Gross total: | €1.62 |
Product number:
A58-8105-008999999
Inventory:
Product information "ABS safety light Liam"
ABS heart-shaped flashing safety light with a clip attachment. Batteries included.
| Colour: | red |
|---|---|
| Variation: | Standard option |
| Battery Count: | 2 |
| Battery Type: | Cell-LR44 |
| Brand: | IMPRESSION |
| Certificates: | MSDS, EMC, D.o.C EMC/CE, D.o.c. EMC/UKCA, EN 62471:2008 (LVD), PAHs, RoHS, Battery 2006/66/EC |
| Country of Origin: | China |
| Customs Tariff Number: | 8531807000 |
| Height: | 11mm |
| Inner Box Qty: | 50 |
| Length: | 50mm |
| Material: | ABS |
| Number of pieces per pallet: | 17500 |
| OuterCartonDimension: | 58 x 28 x 24 cm |
| Outer Carton Quantity Per Carton: | 500 |
| Outer Carton Weight Gross KG: | 10 |
| Outer Carton Weight Net KG: | 9 |
| Outer carton dimensions: | 58 x 28 x 24 cm |
| Packaging Information: | Individually packed in a multi-purpose bag, Individually packed in a gift box |
| Weight: | 16g |
| Width: | 49mm |
Login