ABS safety light Joanne
From
€1.99
without imprint
| Unitprice without imprint | €2.46 |
|---|---|
| Net total: | €2.46 |
| Gross total: | €2.93 |
Product number:
A58-8219-008999999
Inventory:
Product information "ABS safety light Joanne"
ABS safety light with two settings: constant and blinking. Comes with a clip to attach the light.
| Colour: | Red |
|---|---|
| Variation: | Standard option |
| Battery Count: | 2 |
| Battery Type: | Cell-CR2032 |
| Brand: | IMPRESSION |
| Certificates: | MSDS, PAHs, RoHS, Battery 2006/66/EC, AZO Dyes/Amines, UKCA, D.o.C EMC/CE, D.o.c. EMC/UKCA, Safety Data Sheet (SDS), UN38.3, EN 62471:2008 (LVD), EMC |
| Country of Origin: | China |
| Customs Tariff Number: | 8531807000 |
| Height: | 18mm |
| Inner Box Qty: | 50 |
| Length: | 56mm |
| Material: | ABS, Polyester, Rubber, PS |
| Number of pieces per pallet: | 12000 |
| OuterCartonDimension: | 55 x 27 x 25.5 cm |
| Outer Carton Quantity Per Carton: | 400 |
| Outer Carton Weight Gross KG: | 12.4 |
| Outer Carton Weight Net KG: | 11.4 |
| Outer carton dimensions: | 55 x 27 x 25.5 cm |
| Packaging Information: | Individually packed in a multi-purpose bag, Individually packed in a gift box |
| Weight: | 32g |
| Width: | 28mm |
Login