ABS ruler Karl
From
€1.88
without imprint
| Unitprice without imprint | €2.32 |
|---|---|
| Net total: | €2.32 |
| Gross total: | €2.76 |
Product number:
A58-6632-002999999
Inventory:
Product information "ABS ruler Karl"
ABS foldable ruler (2 meter) with scale in centimetres. Scale printed on one side only. For promotional use only.
| Colour: | White |
|---|---|
| Variation: | Standard option |
| Brand: | IMPRESSION |
| Certificates: | Cadmium, PAHs, Phthalates |
| Country of Origin: | China |
| Customs Tariff Number: | 9017809000 |
| Height: | 27mm |
| Inner Box Qty: | 50 |
| Length: | 230mm |
| Material: | ABS |
| Number of pieces per pallet: | 4500 |
| OuterCartonDimension: | 35 x 27.5 x 17.5 cm |
| Outer Carton Quantity Per Carton: | 100 |
| Outer Carton Weight Gross KG: | 10 |
| Outer Carton Weight Net KG: | 9.5 |
| Outer carton dimensions: | 35 x 27.5 x 17.5 cm |
| Packaging Information: | Individually packed in a multi-purpose bag |
| Weight: | 92g |
| Width: | 15mm |
Login