ABS rechargeable bicycle lights Elisabeth
From
€6.30
without imprint
| Unitprice without imprint | €7.78 |
|---|---|
| Net total: | €7.78 |
| Gross total: | €9.26 |
Product number:
A58-1107133-009999999
Inventory:
Product information "ABS rechargeable bicycle lights Elisabeth"
ABS and silicone rechargeable bicycle lights (set of two) featuring 3 LED lights with 4 lighting modes and a 650mAh battery capacity. Individually packaged in a brown carton box.
| Colour: | custom/multicolor |
|---|---|
| Variation: | Standard option |
| Battery Count: | 1 |
| Battery Type: | NiMH 600mAH cell, rechargeable |
| Brand: | IMPRESSION |
| Country of Origin: | China |
| Customs Tariff Number: | 8512100000 |
| Height: | 30mm |
| Inner Box Qty: | 50 |
| Length: | 50mm |
| Material: | ABS, Acrylic, Silicone, Alluminium alloy with chrome plated |
| Number of pieces per pallet: | 900 |
| OuterCartonDimension: | 48 x 31 x 58 cm |
| Outer Carton Quantity Per Carton: | 100 |
| Outer Carton Weight Gross KG: | 14.8 |
| Outer Carton Weight Net KG: | 9 |
| Outer carton dimensions: | 48 x 31 x 58 cm |
| Packaging Information: | Individually packed in a gift box |
| Weight: | 90g |
| Width: | 45mm |
Login