ABS pizza cutter Maurice
From
€1.99
without imprint
| Unitprice without imprint | €2.46 |
|---|---|
| Net total: | €2.46 |
| Gross total: | €2.93 |
Product number:
A58-1349526-001999999
Inventory:
Product information "ABS pizza cutter Maurice"
ABS and PP pizza cutter with stainless steel 430 blade. Features a removable cassette that clicks open for easy cleaning and blade access. Packed in a recycled polybag.
| Colour: | black |
|---|---|
| Variation: | Standard option |
| Brand: | IMPRESSION |
| Country of Origin: | China |
| Customs Tariff Number: | 8205510000 |
| Height: | 16mm |
| Inner Box Qty: | 50 |
| Length: | 95mm |
| Material: | ABS, Stainless Steel 430, PP |
| Number of pieces per pallet: | 5600 |
| OuterCartonDimension: | 51 x 42 x 21 cm |
| Outer Carton Quantity Per Carton: | 200 |
| Outer Carton Weight Gross KG: | 16.2 |
| Outer Carton Weight Net KG: | 15.2 |
| Outer carton dimensions: | 51 x 42 x 21 cm |
| Packaging Information: | Individually packed in a multi-purpose bag |
| Width: | 92mm |
Login