ABS personal alarm Harold
From
€2.59
without imprint
| Unitprice without imprint | €3.20 |
|---|---|
| Net total: | €3.20 |
| Gross total: | €3.81 |
Product number:
A58-8575-001999999
Inventory:
Product information "ABS personal alarm Harold"
ABS personal alarm with LED light. The alarm is activated by pulling out the pin. Batteries included.
| Colour: | black |
|---|---|
| Variation: | Standard option |
| Battery Count: | 3 |
| Battery Type: | Cell-LR44 |
| Brand: | IMPRESSION |
| Certificates: | IEC 62471, MSDS, EMC, D.o.C EMC/CE, D.o.c. EMC/UKCA, Nickel, PAHs, RoHS, Battery 2006/66/EC, BSCI |
| Country of Origin: | China |
| Customs Tariff Number: | 8531109500 |
| Height: | 24mm |
| Inner Box Qty: | 100 |
| Length: | 65mm |
| Material: | ABS |
| Number of pieces per pallet: | 6000 |
| OuterCartonDimension: | 34 x 28.5 x 34 cm |
| Outer Carton Quantity Per Carton: | 200 |
| Outer Carton Weight Gross KG: | 9 |
| Outer Carton Weight Net KG: | 8 |
| Outer carton dimensions: | 34 x 28.5 x 34 cm |
| Packaging Information: | Individually packed in a multi-purpose bag, Individually packed in a gift box |
| Weight: | 27g |
| Width: | 46mm |
Login