ABS pen holder with clock Carter
From
€6.46
without imprint
| Unitprice without imprint | €7.97 |
|---|---|
| Net total: | €7.97 |
| Gross total: | €9.48 |
Product number:
A58-3684-050999999
Inventory:
Product information "ABS pen holder with clock Carter"
Transparent plastic pen holder with a calendar, alarm clock, and thermometer. Batteries included.
| Colour: | black/silver |
|---|---|
| Variation: | Standard option |
| Battery Count: | 1 |
| Battery Type: | Cell-CR2025 |
| Brand: | IMPRESSION |
| Certificates: | PAHs, RoHS, Battery 2006/66/EC, D.o.C EMC/CE, EMC, Safety Data Sheet (SDS), UN38.3 |
| Country of Origin: | China |
| Customs Tariff Number: | 9105910000 |
| Height: | 128mm |
| Inner Box Qty: | 40 |
| Length: | 105mm |
| Material: | ABS, Acrylic, LCD |
| Number of pieces per pallet: | 960 |
| OuterCartonDimension: | 49.1 x 35.2 x 56.2 cm |
| Outer Carton Quantity Per Carton: | 80 |
| Outer Carton Weight Gross KG: | 16.8 |
| Outer Carton Weight Net KG: | 15.84 |
| Outer carton dimensions: | 49.1 x 35.2 x 56.2 cm |
| Packaging Information: | Individually packed in a gift box |
| Weight: | 152g |
| Width: | 55mm |
Login