ABS pedometer Tahir
From
€3.74
without imprint
| Unitprice without imprint | €4.62 |
|---|---|
| Net total: | €4.62 |
| Gross total: | €5.50 |
Product number:
A58-8498-008999999
Inventory:
Product information "ABS pedometer Tahir"
Pedometer with silicone wristband. Records steps (up to 99.999), calories, and distance (miles/km). Batteries included. DC:1.5V.
| Colour: | Red |
|---|---|
| Variation: | Standard option |
| Battery Count: | 1 |
| Battery Type: | Cell-LR1130 |
| Brand: | IMPRESSION |
| Certificates: | MSDS, EMC, Nickel, PAHs, RoHS, Battery 2006/66/EC, D.o.C EMC/CE, BSCI |
| Country of Origin: | China |
| Customs Tariff Number: | 9029100000 |
| Height: | 14mm |
| Inner Box Qty: | 150 |
| Length: | 50mm |
| Material: | ABS, Silicone |
| Number of pieces per pallet: | 7200 |
| OuterCartonDimension: | 39 x 33 x 40 cm |
| Outer Carton Quantity Per Carton: | 300 |
| Outer Carton Weight Gross KG: | 15.6 |
| Outer Carton Weight Net KG: | 14.2 |
| Outer carton dimensions: | 39 x 33 x 40 cm |
| Packaging Information: | Individually packed in a multi-purpose bag, Individually packed in a gift box |
| Weight: | 45g |
| Width: | 28mm |
Login