ABS nurse watch Simone
From
€7.24
without imprint
| Unitprice without imprint | €8.94 |
|---|---|
| Net total: | €8.94 |
| Gross total: | €10.64 |
Product number:
A58-1116-002999999
Inventory:
Product information "ABS nurse watch Simone"
ABS nurse watch, with a rectangle, printable plate with a safety pin. Batteries included.
| Colour: | White |
|---|---|
| Variation: | Standard option |
| Battery Count: | 1 |
| Battery Type: | Cell-SR626SW |
| Brand: | IMPRESSION |
| Certificates: | Battery 2006/66/EC, MSDS, D.o.C EMC/CE, EMC, D.o.c. EMC/UKCA, RoHS, BSCI |
| Country of Origin: | China |
| Customs Tariff Number: | 9102110000 |
| Height: | 13mm |
| Inner Box Qty: | 100 |
| Length: | 85mm |
| Material: | ABS |
| Number of pieces per pallet: | 6000 |
| OuterCartonDimension: | 27 x 26.9 x 48.8 cm |
| Outer Carton Quantity Per Carton: | 200 |
| Outer Carton Weight Gross KG: | 5.69 |
| Outer Carton Weight Net KG: | 4.8 |
| Outer carton dimensions: | 27 x 26.9 x 48.8 cm |
| Packaging Information: | Individually packed in a multi-purpose bag |
| Weight: | 26g |
| Width: | 40mm |
Login