ABS multifunctional tool Edith
From
€1.77
without imprint
| Unitprice without imprint | €2.18 |
|---|---|
| Net total: | €2.18 |
| Gross total: | €2.59 |
Product number:
A58-2199-050999999
Inventory:
Product information "ABS multifunctional tool Edith"
ABS mini plastic toolkit with four different screw bits, two cross-head and two flat-head, spirit level, and a blue LED light. Batteries included.
| Colour: | black/silver |
|---|---|
| Variation: | Standard option |
| Battery Count: | 3 |
| Battery Type: | Cell-LR44 |
| Brand: | IMPRESSION |
| Certificates: | Battery 2006/66/EC, MSDS, EN 62471:2008 (LVD), EMC, D.o.C EMC/CE, D.o.c. EMC/UKCA, PAHs, RoHS, Phthalates |
| Country of Origin: | China |
| Customs Tariff Number: | 8205400000 |
| Height: | 20mm |
| Inner Box Qty: | 50 |
| Length: | 140mm |
| Material: | ABS, Metal, Steel |
| Number of pieces per pallet: | 6000 |
| OuterCartonDimension: | 32.5 x 31 x 36 cm |
| Outer Carton Quantity Per Carton: | 200 |
| Outer Carton Weight Gross KG: | 11.46 |
| Outer Carton Weight Net KG: | 10.8 |
| Outer carton dimensions: | 32.5 x 31 x 36 cm |
| Packaging Information: | Individually packed in a multi-purpose bag, Individually packed in a gift box |
| Weight: | 45g |
| Width: | 27mm |
Login