ABS luggage scale Landon
From
€4.03
without imprint
| Unitprice without imprint | €4.97 |
|---|---|
| Net total: | €4.97 |
| Gross total: | €5.91 |
Product number:
A58-6443-001999999
Inventory:
Product information "ABS luggage scale Landon"
ABS digital luggage scale with an on/off button and a wrist strap. Batteries included. Minimum capacity of 1 kg, maximum capacity 40 kg.
| Colour: | Black |
|---|---|
| Variation: | Standard option |
| Battery Count: | 1 |
| Battery Type: | Cell-CR2030 |
| Brand: | IMPRESSION |
| Certificates: | Battery 2006/66/EC, PAHs, RoHS, AZO Dyes/Amines, Formaldehyde, MSDS, EMC, D.o.C EMC/CE, BSCI |
| Country of Origin: | China |
| Customs Tariff Number: | 8423828900 |
| Height: | 26mm |
| Inner Box Qty: | 48 |
| Length: | 101mm |
| Material: | ABS, Metal, Polyester |
| Number of pieces per pallet: | 3600 |
| OuterCartonDimension: | 59 x 22 x 31 cm |
| Outer Carton Quantity Per Carton: | 144 |
| Outer Carton Weight Gross KG: | 10.73 |
| Outer Carton Weight Net KG: | 9.79 |
| Outer carton dimensions: | 59 x 22 x 31 cm |
| Packaging Information: | Individually packed in a multi-purpose bag, Individually packed in a gift box |
| Weight: | 51g |
| Width: | 37mm |
Login