ABS kitchen timer Lorelei
From
€3.01
without imprint
| Unitprice without imprint | €3.72 |
|---|---|
| Net total: | €3.72 |
| Gross total: | €4.43 |
Product number:
A58-6516-032999999
Inventory:
Product information "ABS kitchen timer Lorelei"
Plastic kitchen timer with minute and second modes and magnetic back. Batteries included.
| Colour: | Silver |
|---|---|
| Variation: | Standard option |
| Battery Count: | 1 |
| Battery Type: | Cell-LR1130 |
| Brand: | IMPRESSION |
| Certificates: | D.o.C EMC/CE, EMC, PAHs, RoHS, Battery 2006/66/EC, Phthalates, Air-Safe Transport of Goods, Sea-Safe Transport of Goods, MSDS, Safety Data Sheet (SDS), BSCI |
| Country of Origin: | China |
| Customs Tariff Number: | 9106900000 |
| Height: | 9mm |
| Inner Box Qty: | 50 |
| Length: | 70mm |
| Material: | ABS |
| Number of pieces per pallet: | 9600 |
| OuterCartonDimension: | 37.5 x 33 x 21 cm |
| Outer Carton Quantity Per Carton: | 200 |
| Outer Carton Weight Gross KG: | 7.97 |
| Outer Carton Weight Net KG: | 7.2 |
| Outer carton dimensions: | 37.5 x 33 x 21 cm |
| Packaging Information: | Individually packed in a multi-purpose bag, Individually packed in a gift box |
| Weight: | 23g |
| Width: | 52mm |
Login