ABS ice scraper and polyester glove Ashton
From
€1.98
without imprint
| Unitprice without imprint | €2.44 |
|---|---|
| Net total: | €2.44 |
| Gross total: | €2.90 |
Product number:
A58-5807-008999999
Inventory:
Product information "ABS ice scraper and polyester glove Ashton"
ABS ice scraper in a polyester glove with black fleece lining.
| Colour: | Red |
|---|---|
| Variation: | Standard option |
| Brand: | IMPRESSION |
| Certificates: | Cadmium, PAHs, Phthalates, Formaldehyde, AZO Dyes/Amines, Lead, Colour Release |
| Country of Origin: | China |
| Customs Tariff Number: | 3926909790 |
| Height: | 38mm |
| Inner Box Qty: | 25 |
| Length: | 360mm |
| Material: | ABS, Fibreglass, Polyester |
| Number of pieces per pallet: | 1200 |
| OuterCartonDimension: | 39.5 x 39.5 x 32.5 cm |
| Outer Carton Quantity Per Carton: | 50 |
| Outer Carton Weight Gross KG: | 7.44 |
| Outer Carton Weight Net KG: | 6.5 |
| Outer carton dimensions: | 39.5 x 39.5 x 32.5 cm |
| Packaging Information: | Individually packed in a multi-purpose bag |
| Weight: | 131g |
| Width: | 150mm |
Login